19/04/2024

2610 minut bez porażki

5 czerwca. Piłkarze wołomińskiego Huraganu zwycięstwem nad Victorią Sulejówek udowodnili, że są najlepszym zespołem w Lidze Okręgowej Gr. II i wywalczony awans zdecydowanie im się należał.

Nasi piłkarze bardzo chcieli wygrać ostatnie spotkanie w LO, tym bardziej, że grali przed własną publicznością. I trzeba przyznać, że osiągnęli zwycięstwo w sposób bardzo efektowny. Już w 5 minucie w nieprawidłowy sposób został powstrzymany Marek Milewski – sędzia wskazał na 11 metrów. Niezawodnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany i Huragan objął prowadzenie 1:0. Od tego momentu gospodarze kontrolowali grę, uzyskując zdecydowaną przewagę. W 28 minucie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Marchewka. W 35 na rajd lewą stroną boiska zdecydował się Kamil Rakowski i pięknym strzałem w samo okienko podwyższył wynik na 3:0.

Po zmianie stron nasz zespół nadal kontrolował grę i raz po raz doprowadzał do groźnych sytuacji pod bramką gości. W 64 minucie Marek Milewski ograł obrońców Victorii i strzałem do pustej bramki podwyższył rezultat tego spotkania. Super snajper Huraganu Milewski ponownie dał o sobie znać w 73 minucie, znowu zmuszając do kapitulacji bramkarza Victorii. W 76 minucie… Milewski strzela szóstą bramkę dla gospodarzy. Końcowy wynik spotkania również ustalił Milewski, zdobywając swoją piątą bramkę w tym spotkaniu.

Po meczu kibice zgotowali piłkarzom Huraganu prawdziwą fetę, a zawodnicy w zamian za wspaniały doping obdarowali kibiców specjalnie przygotowanymi przez działaczy koszulkami upamiętniającymi awans zespołu do MLS oraz piłkami z autografami wszystkich zawodników. W wielkiej euforii spalono koszulę prezesa Klubu Ryszarda Sobiecha, po czym uczczono zwycięstwo szampanem. A na koniec Orkiestra Miejska pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego dała mały koncert, przyłączając się w ten sposób do świętowania awansu Huraganu. Huragan – Victoria Sulejówek 7:0 (3:0)

Skład Huraganu: T. Wojdyna (Rynkowski) – Olejewski, Chaciński, Gostyński (Pazio), Górski, Szczupak, K. Rakowski (Greloch), Klimkowski, M. Wojdyna – Milewski, Marchewka (Słomski).

Bramki zdobyli: Marek Milewski (5, 64, 73, 76, 88), Grzegorz Marchewka (28), Kamil Rakowski (35). Żółte kartki: Przemysław Górski (48).

Strzelcy bramek dla Huraganu 21 – Marek Milewski, 14 – Grzegorz Marchewka, 11 – Mariusz Olejewski, Krzysztof Słomski, 10 – Marek Wojdyna, 4 – Kamil Rakowski, 3 – Waldemar Koc, Rafał Klimkowski, Paweł Chaciński, 2 – Sebastian Kozłowski, Łukasz Porucznik, 1 – Artur Grotowski, Artur Pazio, Andrzej Greloch, Piotr Więch, Maciej Gostyński samobójcza.