24/04/2024

Ostatni mecz w I rundzie rozgrywek zapowiadał się dla naszych juniorek bardzo trudno. Koszykarkom z Wołomina przyszło grać z drużyną SKS 12 I Warszawa. Oba zespoły nie poniosły jak do tej pory porażki i były najlepsze na Mazowszu. Był to tak zwany „mecz na szczycie”.

Pierwsze minuty nie zapowiadały nic dobrego. Mecz rozpoczął się prowadzeniem warszawianek, które występowały w roli gospodarza. Kiedy „Elita” przegrywała 11:2 duet trenerski – Dąbrowski, Plewka poprosili o czas. Reprymenda poskutkowała. Wołomińskie juniorki zaczęły grać coraz lepiej i w drugiej kwarcie straciły już tylko 4 punkty. Wspaniale w zespole z Wołomina zaprezentowała się Aneta Brzózka, która zdobyła 31 pkt. i zaliczyła 27 zbiórek. Ostatecznie MKS „Elita” OSiR Wołomin wygrał w stolicy 92:52 i tym samym znajduje się na pierwszym miejscu w grupie mazowieckiej.

Brzózka – 31, Żuchlewska – 16, Trela -10, Załoga – 7, Pyrzanowska – 7, Motyka – 6, Parobczy – 5, Hajduczek – 5, Mańkowska – 3, Snopek – 2, Trzcińska – 0.