26/04/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Stolarka Junior Wołomin

Wszyscy uważni czytelnicy WP wiedzą, że uczennice klasy III s ze Sportowego Gimnazjum nr 3 w Wołominie odnoszą znaczące sukcesy w koszykówce. Natomiast męską część klasy tworzą świetnie zapowiadający się siatkarze. Wiosną, ubiegłego roku nasi podopieczni zdobyli tytuł Wicemistrzów Polski grając na zawodach szkolnych w Iwinach, natomiast w Łodzi zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu w Polsce. Niedawno, jako reprezentacja swojej szkoły wygrali Andrzejkowy Turniej 2001 w warszawskim MDK-u.

W piątek 4 stycznia chłopcy rozegrali swój pierwszy ligowy mecz w nowym roku. Każdy z nich podchodził do tego spotkania bardzo odprężony, pewny zwycięstwa 3:0. Lecz tak łatwo reprezentacja z Garwolina się nie dała. W pierwszym secie Goście przez cały czas prowadzili mniej więcej dwoma punktami, powodem tego były błędy w obronie Stolarki. To samo działo się w drugim secie. Ku zaskoczeniu wszystkich wołominiacy przegrywali 0:2.

„Nasi podopieczni” wiedzieli już, że jeżeli teraz nie zaczną porządnie grać, to mogą niespodziewanie przegrać! Dzięki ogromnemu wsparciu ze strony kibiców i wzajemnej mobilizacji Stolarka kolejne dwa sety wygrała (dosyć dużą różnicą punktów tj. 25:19, 25:17) i doprawadziła do tie breaku. A w nim znowu jakby zasnęli, lecz na szczęście w porę się obudzili. Na sali było już bardzo gorąco, kibice dopingowali gospodarzy z całych sił! Było warto… Stolarka przy stanie 14:13 mogła wygrać, lecz niestety zepsuła zagrywkę. Dopiero wtedy zaczęły się nerwy… Na szczęście po około pięciu minutach gry wołominiakom udało się wygrać ostatniego seta 19:17. Tak więc po godzinie i czterdziestu minutach gry Stolarka wygrała z GKS Wilga Garwolin 3:2 (23:25, 23:25, 25:19, 25:17, 19:17).

– Wszystkiemu winne jest to, że nie doceniliśmy przeciwnika, który dziś grał całkiem lepiej niż zazwyczaj.

Skład Stolarki Junior Wołomin: Rodak, Greczyński, Domaszczeńki, Dudziński, Plichta, Loranty, Chaberek, Szeliga, Krzyna, Dużyński, Rakowski, Suchowski – trener Karol Moczydłowski.