26/04/2024

Tym razem dziewczęta grały w przebudowanej hali OSiR-u „Huraganu” Wołomin. Było to pierwsze spotkanie ligowe po kapitalnym remoncie.

Mecz z SKS 12 Warszawa miał dużą stawkę, bowiem aby „Elita” zachowała jakiekolwiek szanse na wyjście z grupy, w rundzie rewanżowej, musiała go wygrać. Spotkanie zaczęło się o 13.30, a nie jak zaplanowano o 14.00, ponieważ goście z Warszawy przyjechali wcześniej. Dziewczęta na parkiet wyszły uśmiechnięte i pewne swojego zwycięstwa. Zdawały sobie sprawę, jak ważna jest dla nich wygrana. „Elitę” mobilizowało to, że z trybun otuchy dodawali: wierni kibice, działacze „Huraganu”, trenerzy, koleżanki z młodszego zespołu oraz rodzice.

Pierwsza kwarta (jak i zresztą całe spotkanie) była bardzo zacięta i wyrównana, świadczy o tym wynik 11:11. Oba zespoły nie potrafiły wykorzystać dogodnych sytuacji. Po wspaniałych kontrach i atakach pozycyjnych „Elity” wynik bardzo się zmienił. Dziewczęta prowadziły już ośmioma punktami. Po dwudziestu minutach już wszystko było jasne! Wejścia pod kosz Anny Motyki (19 punktów) i Magdy Pyrzanowskiej (9 punktów), rzuty za trzy Mai Mańkowskiej (21 punktów), oraz wiele przechwytów – dały duże efekty. „Elita” w pewnej chwili prowadziła nawet 18. punktami. Kiedy w czwartej kwarcie z powodu zdobycia pięciu fauli z boiska musiały zejść dwie zawodniczki z Wołomina, wtedy kibice ich piękną grę nagrodzili brawami. Tak wspaniałej atmosfery, jaka panowała podczas spotkania z SKS 12 Warszawa, nie widziałem od dawna.

– Tak, tak, tak! – krzyczał uradowany z przebiegu meczu, trener „naszych ślicznotek” – Piotr Dąbrowski.

Mecz zakończył się wynikiem 71:55 dla „Elity”.

– Jeżeli dziewczęta będą dalej utrzymywały tak wspaniałą formę, to bez wątpienia mogą zdobyć tytuł Mistrzyń Polski! – powiedziała wychowawczyni klasy sportowej, Edwarda Krasowska.

Kolejny mecz odbędzie się w sobotę 15 grudnia, na sali w „Huraganie” przy ulicy Korsaka 4, o godzinie 14.00 z zespołem z Siedlec. Serdecznie zapraszamy w imieniu zespołu!

Skład drużyny: Brzuszczyńska, Szulc, Pyrzanowska (kapitan), Motyka, Mańkowska, Trzcińska, Sobiecka, Liberek, Hajduczek, trener – Piotr Dąbrowski.