26/04/2024

Juniorki z Elity wciąż na fali

20 lutego pierwszy zespół Elity dziewcząt rozegrał na własnej hali mecz z SKS-12 Polonia Warszawa. Dziewczęta już przed tym spotkaniem wiedziały, że mają zapewniony awans do półfinałów mistrzostw Polski. Ale dziewczęta przed meczem postawiły sobie za punkt honoru pokonanie warszawskiej Polonii (ostatnio w turnieju w Gdańsku przegrały ze stołeczną drużyną 46:51).

Wołominianki już od samego początku spotkania uzyskały prowadzenie, stale je powiększając. W 4 minucie dzięki dwóm rzutom za „3” Anny Kukiełki Elita prowadziła 14:6. Dobra gra rozgrywającej Adrianny Sitarek na środku Edyty Kisiel pozwoliły na utrzymanie prowadzenia do 19 minuty, kiedy Monika Piotrowska z Polonii doprowadziła do wyrównania 49:49. Ostatnia minuta pierwszej połowy, wyrównanie, ale dziewczęta nie załamują się i grają dalej. Przez ostatnie kilkanaście sekund Eliza Jasielon trafia za „3”. A pod koniec pierwszej odsłony trener stołecznej drużyny Maciej Gordon za dyskusję z sędzią otrzymał „technicznego”. Pierwsza część spotkania zakończyła się 54:49 dla Elity.

W drugiej połowie wołominianki nie pozwoliły już przeciwniczkom zbliżyć się do siebie tak łatwo, stale utrzymując 10-punktową przewagę. Niestety kilka czołowych zawodniczek m.in. Edyta Kisiel, Eliza Jasielon, Martyna Koc musiało opuścić boisko za 5 przewinień, ale mimo to gra nie zmieniła się. Drugą część meczu Elita wygrała 49:44 a całe spotkanie 103:93. Bardzo dobrze w tym meczu zagrała rozgrywająca wołomińskiej drużyny Adrianna Sitarek, która miała na swoim koncie 11 asyst i 6 przechwytów.

Punkty dla Elity zdobyły: Eliza Jesielon 17, Sylwia Kamińska 0, Martyna Koc 0, Adrianna Sitarek 20, Edyta Kisiel 16, Anna Kukiełka 22, Joanna Kaska 2, Katarzyna Szczepaniak 9, Eliza Szlagier 0 i Anna Gadomska 6.

Najwięcej punktów dla SKS- 12 Polonii Warszawa zdobyły Urszula Kopeć 21 i Anna Mlonka oraz Izabela Piekarska po 18.