Archiwum

23/04/2024

Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

23 października Huragan Wołomin podejmował na własnym boisku Tęczę Biskupiec. Wołomiński zespół musiał wygrać to spotkanie, zależy od tego meczu i od kilku kolejnych jego byt w IV lidze.

Od początku spotkania przeważali goście, którzy stwarzali więcej sytuacji podbramkowych, ale były to najczęściej tylko dośrodkowania. W 17 minucie meczu zza linii pola karnego strzelał Grzegorz Szczepański, jednak piłka poszybowała nad bramką. W 24 minucie z dużej odległości próbował zaskoczyć bramkarza gości Igor Doleszczak, ale piłka nieznacznie minęła bramkę tuż obok słupka. W 29 minucie spotkania po faulu na Igorze Doleszczaku sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Grzegorz Szczepański. W 44 minucie strzałem głową skierował piłkę do bramki Huraganu Daniel Janeczko, ale gollkiper Piotr Kobiałka bez problemu złapał futbolówkę. Pierwsza część meczu zakończyła się jednobramkową przewagą wołominiaków.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie, choć wołominianie stwarzali więcej sytuacji podbramkowych. W 48 minucie z podania Mariusza Stępniaka głową uderzał Igor Doleszczak, ale piłka minęła bramkę tuż nad poprzeczką. W 57 minucie kapitan Huraganu Paweł Chaciński strzałem z pierwszej piłki trafił prosto w ręce bramkarza. W 60 minucie z dwóch metrów do pustej bramki nie trafił Sławomir Maciesza. W 87 z podania Mariusza Stępniaka drugą bramkę dla Huraganu zdobył Zbigniew Turek (2:0). Niespełna dwie minuty później z podania Roberta Kaczmarka trzecią bramkę dla Wołomina zdobył Grzegorz Szczepański (3:0). Po słabej grze mecz wygrał Huragan 3:0.

Skład Huraganu: Piotr Kobiałka, Adam Roguski, Mariusz Stępniak, Paweł Chaciński, Mariusz Badura, Igor Doleszczak, Wojciech Prygies (55″ Turek Zbigniew), Grzegorz Markowski, Paweł Niemierka, Grzegorz Szczepański, Krzysztof Słomski (80″ Robert Kaczmarek) oraz Marcin Derkacz i Waldemar Kalinowski.