24/04/2024

W dniach od 30 marca do 1 kwietnia odbył się II Turniej z cyklu Eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorek zorganizowany przez MKS Elita – MOS Wołomin. W turnieju rozgrywanym przez trzy dni wzięły udział cztery zespoły: MKS Elita, SKS-12 Polonia Warszawa, MKS Działdowo i MIKROTEL Łączność Olsztyn. Koszykarki z Elity były zdecydowanym faworytem w tym turnieju. W poprzednim turnieju rozgrywanym w marcu w Warszawie zajęły one pierwsze miejsce pokonując ww. zespoły.

Pierwszego dnia wołominianki spotkały się z MKS Działdowo. Przez pierwsze minuty meczu Elita prowadziła kilkoma punktami. Przy stanie 27:13 na boisko wkradła się niepewność, słaba obrona wołominianek i ich niecelne rzuty sprawiły, że Działdowo bez problemu wyrównało straty, a także objęło prowadzenie, którego nie oddało go do końca pierwszej połowy. Pierwszą część spotkania MKS Elita przegrała tylko jednym punktem (29:30). W drugiej odsłonie gra była wyrównana, ale koniec spotkania należał do przyjezdnych. Rzutem za 3 zakończyła mecz Ilona Kielda i tym samym Elita przegrała mecz 71:73.

Punkty dla Elity zdobywały: Martyna Koc 4, Eliza Szlagier 2, Edyta Kisiel 12, Adrianna Sitarek 13, Anna Nizio 7, Anna Gadomska 12, Katarzyna Szczepaniak 21 i Joanna Rytel 0.

Drugi dzień turnieju 31 marca rozpoczął się ponownie od meczu wołominianek. Tym razem spotkały się one z TKS Łączność Olsztyn. Od samego początku spotkania widać było znaczną przewagę gospodyń. W składzie Elity mogliśmy zobaczyć Martę Dydek, ale jej słaba gra nie wskazywała na to, że występuje ona na co dzień w reprezentacji Polski. W 17 minucie po celnym rzucie Adrianny Sitarek za 3 zawodniczki Elity prowadziły 41:29, do końca pierwszej połowy olsztynianki zdołały rzucić już tylko raz. Tę odsłonę zakończyła Eliza Szlagier również rzutem za 3. Elita wygrała I połowę 47:31. W drugiej części spotkania koszykarki Łączności zaczęły nadrabiać straty i w 23 minucie wołominianki prowadziły już tylko sześcioma punktami (51:45). Celne rzuty za 3 Elizy Szlagier i Elizy Jasielon pozwalają odskoczyć wołominiankom na kilka punktów. W 26 minucie po kilku sprawnie przeprowadzonych akcjach i bardzo dobrej obronie Wołomin znów prowadzi kilkunastoma punktami (74:53). W dalszej części spotkania znakomita gra Martyny Koc, której „czapy” wnosiły duży zamęt w grze przeciwniczek. Równie dobrze zagrała Adrianna Sitarek, która zdobyła w II połowie 12 punktów. W 35 minucie meczu celny rzut osobisty Róży Zajkowskiej doprowadza do stanu 97:62. Setkę rzuciła z osobistych Martyna Koc. W 39 minucie Elita prowadzi już 29 punktami, a minuta do końca spotkania i dobra obrona wołominianek dawała nikłe szansę na doprowadzenie olsztynianek do wyrównania wyniku. Koszykarki Elity wygrały spotkanie 104:73.

Punkty dla Elity zdobywały: Eliza Jasielon 6, Joanna Rytel 2, Eliza Szlagier 11, Adrianna Sitarek 18, Marta Dydek 2, Katarzyna Szczepaniak 10, Anna Nizio 2, Martyna Koc 13, Anna Gadomska 8, Róża Zajkowska 1, Edyta Kisiel 31.

Trzeciego dnia wołomińska Elita spotkała się z Polonią Warszawa. Spotkania rozegrane było na wysokim poziomie. W pierwszej połowie w drużynie z Wołomina najlepiej zagrały Edyta Kisiel, która rzuciła 13 punktów i Adrianna Sitarek, która zdobyła 11 pkt. Z Polonii najlepiej zagrała ich najlepsza zawodniczka Dorota Kępa, która w I połowie zdobyła 19 punktów. Ale właśnie pierwszą część spotkania wołominianki przegrały 50:51. W drugiej odsłonie dziewczęta z Wołomina „uszczelniły” obronę i tu dobrze spisała się po raz kolejny Adrianna Sitarek, która bardzo dobrze kryła Dorotę Kępę nie pozwalając jej zająć dogodnej pozycji do rzutu. W efekcie wołominianki wygrały II połowę 43:35 a tym samym całe spotkanie 93:86.

Dla Elity punkty zdobyły: Eliza Jasielon 2, Martyna Koc, Eliza Szlagier 2, Edyta Kisiel 27, Adrianna Sitarek 22, Marta Dydek 12, Anna Nizio 10, Anna Gadomska 4 oraz Katarzyna Szczepaniak 10. Trenerem MKS Elita jest Ryszard Zahn, trenerem asystentem jest Piotr Dąbrowski.