Żegnamy Roberta Makowskiego, zastępcę burmistrza Wołomina

21 czerwca br. w wyniku tragicznego wypadku zmarł zastępca burmistrza Wołomina Robert Makowski. Poniósł śmierć w nawałnicy, która przeszła w czwartek nad województwem mazowieckim.

Urząd zastępcy burmistrza pełnił od 12 maja 2016 r. Odpowiadał za kwestie związane z bezpieczeństwem i sprawami społecznymi. Cała jego kariera zawodowa poświęcona była służbie ludziom. W 1983 roku rozpoczął pracę w policji na stanowisku mechanika samochodowego. Po 10 miesiącach założył mundur. Przez pierwsze 11 lat służby patrolował warszawskie ulice oraz uczestniczył w interwencjach domowych. W kolejnych latach pracował jako zastępca Komendanta Komisariatu Warszawa Ursynów, zastępca Komendanta Komisariatu Warszawa Wawer oraz Komendant Komisariatu w Sulejówku.

Od 1999 r. związany był z powiatem wołomińskim. Najpierw jako Komendant Komisariatu w Tłuszczu, potem Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP Wołomin. W roku 2005 wrócił do Komendy Stołecznej, gdzie piastował stanowisko oficera dyżurnego całego garnizonu oraz zastępcy Naczelnika w wydziale zajmującym się zabezpieczeniem i kierowaniem sił w garnizonie Komendy Stołecznej Policji. W 2009 r. wygrał konkurs na  stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie. Czynną służbę zakończył jako starszy oficer w stopniu młodszego inspektora.

Robert Makowski był absolwentem renomowanego warszawskiego LO im. Władysława IV oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej w Szczytnie w zakresie „Administracja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego”. Ukończył również studia magisterskie w Wyższej Szkole im. Pawła Włodkowica w Płocku – Wydział Pedagogiczny w zakresie „Edukacja dla stanów nadzwyczajnych” oraz studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie – wydział Zarządzania i Marketingu na kierunku Zarządzanie Organizacją.

Pozostawił liczną Rodzinę – żonę, dzieci oraz wnuki. Łączymy się z nimi w bólu i smutku.