Zakończenie sezonu 2015 UKK Huragan Wołomin

11 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbyła się uroczystość zakończenia sezonu 2015 Uczniowskiego Klubu Kolarskiego Huragan Wołomin.

To już nie pierwszy sezon młodych kolarzy. Z roku na rok jest ich coraz więcej, a co za tym idzie mają też coraz więcej sukcesów. Litry wylanego potu przełożyły się na wybitne osiągnięcia zawodników UKK Huragan Wołomin. Założeniem na ten sezon były nie tylko starty na Mazowszu, ale także promowanie Klubu w całej Polsce oraz osiągnięcie jak najlepszych wyników w zawodach ogólnopolskich. Zawodnicy rywalizują nie tylko w kolarstwie górskim, ale także na szosie oraz torze kolarskim. W roku 2015 zdobyli łącznie 88 medali: 35 złotych, 27 srebrnych i 26 brązowych.

W minionym sezonie startowali między innymi w zawodach Pucharu Mazowsza, Pucharach Polski, Małym Wyścigu Pokoju, Lidze Szosowej Mazowsza, Międzynarodowym Memoriale Stanisława Kirpszy, Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, Memoriale Stanisława Królaka, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Żaków w kolarstwie szosowym, Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich oraz cyklu Lotto Poland Bike Marathon. Zawodnicy brali także udział w zawodach torowych „Szukamy Następców Olimpijczyków”. Wspaniale zaprezentowali się także na Mini Tour de Pologne, gdzie Aleksandra Lach w Pucharze Młodzików zakwalifikowała się do finału.

W tym sezonie Klub reprezentowali: Katarzyna Godlewska, Kinga Godlewska, Aleksandra Lach, Kinga Matuszewska, Łukasz Surynowicz, Karol Świdwa, Maciej Petryszyn, Bartłomiej Zach, Konrad Kacprzak, Jan Żegota, Kamil Lach, Maciej Adamus, Krzysztof Godlewski, Mikołaj Nowacki, Jakub Adamus, Jakub Zach oraz Michał Petryszyn. Od następnego sezonu do ich grona dołączą nowi zawodnicy: Aleksandra Krzemińska, Maciej Paziński, Krystian Górski oraz Krzysztof Sierant.

Wszystkie sukcesy zawdzięczają świetnym Trenerom: Sylwestrowi Matusiakowi i Patrykowi Białkowi. Osiągnięcia młodych kolarzy nie byłyby możliwe bez wsparcia instytucji i sponsorów! W imieniu Zarządu Klubu dziękujemy p. Burmistrz Elżbiecie Radwan, p. Naczelnik wydziału Polityki Społecznej, Sportu i Edukacji Edycie Malinowskiej, Staroście Wołomińskiemu p. Kazimierzowi Rakowskiemu, Dyrektorowi OSiR w Wołominie p. Waldemarowi Stępczyńskiemu, Dyrektor Oddziału Banku Zachodniego WBK w Wołominie p. Ewie Krasce, Właścicielom firmy L.T. Concept, Kancelarii Skłodowscy, Firmie Pawtechnik – sklep Rowery z Zachodu, Firmie AMM, Państwu Agnieszce i Tomaszowi Gołębiewskim, Firmie Marcin Krasnodębski – przedstawicielowi marki Komodo Energy Drink, Właścicielom restauracji Pobite Talerze, Firmie Primart, Elżbiecie i Andrzejowi Kuczko – firmie Foto-Elka, Firmie API, Łukaszowi Wieczorek, Tomaszowi Borowikowi i Piotrowi Sobieckiemu.

To między innymi dzięki tym osobom młodzież może rozwijać swoją pasję jaką jest kolarstwo.

Wierzymy, że wśród nich jest kolejny mistrz, który rozsławi nie tylko Klub, Gminę ale także Polskę na zawodach rangi światowej.