UKK Huragan Wołomin na Nutella Mini Tour de Pologne

Od 2 do 8 sierpnia trwały zawody cyklu Nutella Mini Tour de Pologne.  Młodzi zawodnicy z UKK Huragan Wołomin mieli szansę sprawdzić się na trasie, którą jechali zawodowi kolarze Tour de Pologne.

2 sierpnia odbył się etap w Warszawie. W najmłodszej kategorii 8-10 lat startował Karol Świdwa i na ponad 140 startujących zdobył 25 miejsce. W nieco starszej kategorii Kamil Lach zajął 8, Maciek Petryszyn 13, a Janek Żegota 33 miejsce. Bartek Zach niestety nie ukończył wyścigu z powodu kraksy. Chłopcy rywalizowali wśród 92 zawodników.

5 sierpnia kolejny etap w Nowym Sączu. Tu startował tylko Kamil Lach, który po zaciętej walce na trasie i szybkim finiszu zdobył 5 pozycję. Mocna konkurencja i do tego 35-stopniowy upał. Przy takiej temperaturze nie jest łatwo się ścigać. Mimo tego i tak udało mu się przyjechać w czołówce.

Następnego dnia, 6 sierpnia wyścig Nutella Mini Tour de Pologne zawitał do Zakopanego, gdzie klub reprezentowali Maciek Petryszyn i Kamil Lach. Na 74 zawodników, Kamil zajął 4, a Maciek 18 miejsce.

8 sierpnia finałowy etap w Krakowie. Kamil Lach jako jedyny z drużyny wystartował w tym etapie, zajmując wysokie 4 miejsce. Tu pogoda również nie sprzyjała, a upał połączony z trudną i wymagającą trasą nie jest sprzymierzeńcem zawodników.

Reasumując, Uczniowski Klub Kolarski Huragan Wołomin podróżował do całej Polsce, aby zmagać się z trudnościami górskich tras i tym samym reprezentować miasto nie tylko na Mazowszu.

Start w zawodach dofinansowany był z budżetu gminy Wołomin za co serdecznie dziękujemy.