Udany sezon UKK Huragan Wołomin

Dobiegł końca sezon 2015 kolarzy Uczniowskiego Klubu Kolarskiego Huragan Wołomin. Prawie 20-osobowa grupa młodych zawodników osiągnęła w tym sezonie wiele sukcesów na terenie całego kraju. Rywalizują nie tylko w kolarstwie górskim, ale również szosowym i na torze. W ubiegłym sezonie startowali między innymi w zawodach Pucharu Mazowsza, Pucharach Polski, Międzynarodowym Memoriale w Sokółce, Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży, Lidze Szosowej Mazowsza, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Żaków, Mini Tour de Pologne, Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich oraz w zawodach torowych Szukamy Następców Olimpijczyków.

Mimo, że oficjalne zakończenie odbyło się 11 grudnia, dla torowców nie był to jednak koniec. Ostatnimi zmaganiami dla nich były Mistrzostwa Mazowsza w kolarstwie torowym, które odbyły się 20 grudnia w Pruszkowie. Rozgrywane były konkurencje ze startu wspólnego: wyścig scratch oraz wyścig punktowy. Najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Lach zajmując w kategorii młodziczka kolejno 2 i 3 miejsce. Chłopcy natomiast mimo że poza podium, również wykręcili świetne wyniki. Mikołaj Nowacki (młodzik) – 6 i 7 miejsce, Kamil Lach (żak) – dwa razy 7 miejsce.

Tego samego dnia również w Pruszkowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród za challange 2015, czyli za klasyfikację całoroczną w poszczególnych dyscyplinach w obrębie Mazowiecko-Warszawskiego Związku Kolarskiego. Łącznie Klub zdobył 7 miejsc w pierwszej trójce. W kolarstwie szosowym w swoich kategoriach wiekowych Aleksandra Lach zdobyła drugie miejsce, Kamil Lach – również drugie, Maciej Petryszyn trzecie miejsce. W kolarstwie górskim Aleksandra Lach – drugie, Kinga Matuszewska – trzecie, Kamil Lach – trzecie i Michał Petryszyn – drugie miejsce.

Dla klubu był to udany sezon, zarówno zawodnicy, rodzice jak i trenerzy są dumni z tegorocznych osiągnięć.

Po krótkim odpoczynku młodzi kolarze szykują się już do startów w 2016.

Monika Lach