Powiatowe przełaje podstawówek

Najlepsi uczniowie szkół podstawowych z terenu Powiatu Wołomińskiego rywalizowali na terenie OSiR w biegach przełajowych.

Wśród dziewcząt z klas czwartych najlepsza okazała się Beata Kaźmierczak z Tłuszcza, tuż za nią na metę wbiegły Kinga Kupiec i Klara Satora – obydwie z SP nr 7 w Wołominie. Wśród chłopców z tego rocznika zwyciężył Rafał Baczon z SP nr 1 w Markach, drugi był Fabian Szerszeń z SP nr 2 w Ząbkach, na najniższym stopniu podium stanął Maciej Aftyka z wołomińskiej „piątki”.

Weronika Borocyńska z Jasienicy wygrała rywalizację dziewcząt z klas piątych wyprzedzając Zuzannę Łęczycką z SP nr 1 w Ząbkach, Natalia Rutkowska (SP 2 Zielonka) zameldowała się na mecie jako trzecia. Wśród chłopców najszybszy był Tobiasz Gosk (SP 1 Radzymin), jako drugi dystans biegu pokonał Michał Niemira (SP 2 Zielonka), trzeci był Kuba Katowicz z SP 7 w Wołominie.

W rywalizacji szóstoklasistek tryumfowała Ola Fibor (SP 7 Wołomin) przed Natalią Rudnik (SP Ręczaje) i Mają Banasiak z Tłuszcza. Asen Nedev (SP 3 Marki) jako pierwszy szóstoklasista przekroczył metę, wyprzedzając Aleksandra Bestera (SP 2 Ząbki) i Radosława Fabisiaka (SP 1 Ząbki).

W klasyfikacji generalnej dziewcząt spośród podstawówek w Powiecie Wołomińskim najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce, na drugim miejscu znalazła się szkoła z Tłuszcza, na trzecim – SP 5 z Wołomina. Nieco inaczej wygląda zestawienie w rywalizacji chłopców: na pierwszym miejscu znalazła się SP 1 Ząbki, za nią SP 7 Wołomin, na trzecim miejscu jest SP 3 Marki.