Medale na Mistrzostwach Mazowsza

20 lutego w Józefowie zostały rozegrane Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 173 zawodników z 17 mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate. W wymagającej stawce karatecy ćwiczący na co dzień na OSiR Huragan z Wołominie zdobyli 2 medale, co pomogło wspólnie kolegami z grupy zdobyć tytuł drużynowych wicemistrzów Mazowsza.

Tytuł wicemistrza Mazowsza w konkurencji walk kumite wywalczył Bartek Kazimierczak, który w swojej kategorii wagowej zwyciężył zawodników z Kobyłki, Ciechanowa i Warszawy. Brązowy medal po dwóch zwycięskich walkach zdobył Hubert Szulim, ulegając w półfinale zawodnikowi z Ostrołęki. Mimo braku miejsca na podium, doskonale w najliczniejszej kategorii spisał się Szymon Zawadzki, który z wyraźną przewagą wygrał dwie walki z zawodnikami z Ostrowi Mazowieckiej i Piaseczna. Niestety odniesiona kontuzja wyeliminowała Szymona z walk ćwierćfinałowych, ale z pewnością w przyszłości ten zawodnik da o sobie jeszcze usłyszeć.

Na wyróżnienie zasługuje Ania Stankiewicz, którzy zwyciężyła jedną walkę, ale tym razem nie zmieściła się na podium.