Aleksandra Lach w finale Pucharu Młodzików

Podczas wielkiego Tour de Pologne organizowane są również zawody dla dzieci (Nutella Mini Tour de Pologne) i młodzieży – Puchar Młodzików. Zawodnicy z klubów kolarskich posiadający licencję kolarską i rower szosowy mogli wziąć udział w takich zawodach. Na każdym z pięciu etapów, 5 pierwszych młodzików i młodziczek przedostaje się do finału. Czyli tylko 25 najlepszych chłopców i 25 najlepszych dziewcząt z kraju może mieć miejsce w finale!

Etap inauguracyjny odbył się 2 sierpnia w Warszawie. Jako młodzik z UKK Huragan Wołomin wystartował Mikołaj Nowacki, który po ciężkiej walce zdobył 47 miejsce. Natomiast Aleksandra Lach wśród dziewcząt zajęła 23 pozycję.

Następnego dnia w Dąbrowie Górniczej niesamowity postęp w stosunku do etapu w Warszawie. Aleksandra Lach wywalczyła 5 miejsce, czyli zarezerwowała sobie miejsce w finale! Wszystko między młodziczkami rozegrało się na finiszu. Ola walczyła do końca o piątą pozycję i wygrała ją o pół koła!

Finał odbył się 8 sierpnia w Krakowie. Tu już nie było słabych. Same mocne konkurentki, którym tak jak Oli udało się wejść do finału. Zawodniczka naszego klubu okazała się też być jedyną reprezentantką Mazowsza, która startowała w Krakowie. Po zaciętej walce na trasie Ola zajęła 18 miejsce, z którego jest bardzo zadowolona.

Wyjazd do Krakowa dofinansowany został z budżetu gminy Wołomin.