Zima karateków

Podczas ferii zimowych karatecy z Wołomina ćwiczący na co dzień w Ośrodku Sportu i Rekreacji „HURAGAN”, Miejskim Domu Kultury oraz Zespole Szkół nr 4, uczestniczyli w zimowym obozie treningowym w ysowej Zdroju. Najmłodsi uczestnicy wyjazdu mieli 5 lat i mogli brać przykład ze starszych zawodników solidnie ćwiczących przed wiosennymi zawodami.

Od razu po przyjeździe młodzi wojownicy wyruszyli na pobliskie stoki, by przeżyć pierwsze emocjonujące zjazdy saneczkowe. W kolejnych dniach obok prawdziwych treningów karate, w programie dnia był czas na pływanie i regenerujące kąpiele w uzdrowiskowym basenie, zabawy integracyjne, spacery górskie po beskidzkich szlakach, łyżwiarstwo, ognisko, dyskoteki, gry drużynowe i narciarstwo biegowe. Po powrocie z obozu wołomińska młodzież poprowadziła trening podczas „Zimy w Mieście” w Miejskim Domu Kultury, gdzie najmłodsi mogli poznać podstawy samoobrony, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo podczas trudnych sytuacji dnia codziennego.

Aktualnie karatecy wołomińskiego UKS KSW KYOKUSHIN rozpoczęli regularne treningi w OSiR Huragan, MDK oraz ZS nr 4, by po sukcesie na Mistrzostwach Mazowsza gdzie zdobyli 18 medali, podjąć kolejne trudne wyzwania. Pierwsi do boju w marcu ruszą najmłodsi zawodnicy, którzy postarają się poprawić wyniki z ogólnopolskich turniejów na których zdobyli ponad 130 medali.