OSiR Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

VIII Międzynarodowy Młodzieżowy Memoriał Małgorzaty Dydek za nami

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Litwa pokonała Niemcy 74-71 i tym samy wywalczyła pierwsze miejsce w turnieju. Jeszcze w połowie meczu Reprezentacja Niemiec prowadziła 19 punktami, a Reprezentacja Litwy do wyrównania doprowadziła dopiero 15 sekund przed końcem spotkania.

Niemcy – Litwa 71:74 (21-12, 21-11, 14-26, 15:25)

  • Niemcy: Franka Wittenberg 14 pkt. 6 zb., Friede Buhner 11 pkt., Praise Egharevba 9 pkt. 11 zb., Lina Sontag 9 pkt. 8 zb.,Martha Pietsch 2 pkt. oraz Clara Wilke 1 pkt., Hilke Feldrappe 3 pkt., Helen Spaine 2 pkt., Paula Graichen 4 pkt., Genevive Wedemeyer 10 pkt., Lilii Frolich 6 pkt., Zoe Perlick.
  • Litwa: Audronė Zdanevičiūtė 21 pkt., Justė Jocytė 15 pkt. 15 zb. 7 as., Rusne Augustinate 13 pkt., Urtė Čižauskaitė 12 pkt. 6 zb., Gabrielė Sederevičiūtė 3 pkt. oraz Neda Pliatkutė 2 pkt., Gerda Raulušaitytė 2 pkt., Ema Januškevičiūtė 6 pkt., Dominyka Gerkyte, Rusna Bugaite, Evelina Razgutė

Polska – Norwegia 75:63 (21-15, 26-14, 16-17, 12-17)

  • Polska: Agata Makurat 17 pkt., Marta Sztąberska 11 pkt. 5 as., Małgorzata Pawlak 6 pkt. 9 zb., Aleksandra Mitrowska 11 pkt., Emily Kalenik 2 pkt., 11 zb. oraz Anna Przyszlak 11 pkt., Maja Kozłowska 7 pkt., Malina Piasecka 5 pkt., Marta Masłowska 5 pkt., Michalina Walczak, Julia Michniewicz, Aleksandra Zając
  • Norwegia: Maria Myklebust 17 pkt., Karyn Stanford 16 pkt., Fatima Mohammad 11 pkt., Synne Jacobsen 8 pkt., Sunniva Sorbye 3 pkt., oraz Ane Schanke Næss 3 pkt., Anna Dungeland-Sunden 4 pkt., Maria Haukenes 1 pkt., Julie Pettersen

Nagrody indywidualne:

  • najlepszy strzelec: Justė Jocytė (Litwa)
  • najlepiej blokująca i zbierająca nagroda im. Małgorzaty Dydek: Justė Jocytė (Litwa)

Najlepsza piątka turnieju:

  1. Justė Jocytė (Litwa)
  2. Rusne Augustinate (Litwa)
  3. Karyn Stanford (Norwegia)
  4. Małgorzata Pawlak (Polska)
  5. Lina Sontag (Niemcy)

Nagroda dla najwaleczniejszej koszykarki: Fatima Mohammad (Norwegia)
MVP Memoriału: Audronė Zdanevičiūtė (Litwa)

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce Litwa,
  • II miejsce Niemcy,
  • III miejsce Polska,
  • IV miejsce Norwegia.

Zapraszamy na rok!