26/04/2024

MKS Gracz Starachowice – MKS Elita Wołomin

Nietypowo, bo w niedzielę, 3 marca, zawodniczki z Wołomina grały w Starachowicach. Mecz zaczął się punktualnie o godzinie 13.00 lecz warunki, w których miała się stoczyć walka o ligowe punkty nie były obiecujące, bowiem temperatura na sali i w szatni prawie niczym nie różniła się od tej na dworze.

Elita na parkiet wyszła w składzie: Bąk, Pyrzanowska, Motyka, Motyl, Szulc. W pierwszych dziesięciu minutach (jedna kwarta) nasze koszykarki nie pokazały się z dobrej strony. Zawodniczki z Wołomina zbyt mało punktów zdobywały z odważnych wejść pod kosz. Brakowało również wielu dokładnych podań, lecz mimo to doprowadziły do ośmiopunktowej przewagi 23:15. W drugiej kwarcie podopieczne Piotra Dąbrowskiego trochę się ożywiły i to przyniosło efekty. Dzięki bardzo dobrej grze z kontry na konto Elity wpadły kolejne, ważne punkty. I tak do przerwy było 42:24 dla Wołomina.

Druga odsłona meczu była o wiele ciekawsza. Wołominianki bardzo dobrze grały w obronie. W trzeciej kwarcie straciły tylko dwa punkty. Niestety, praca sędziów nie była rewelacyjna. Wiele razy nie dostrzegali fauli, które popełniały zawodniczki ze Starachowic. Jednak Elita wygrała na wyjeździe 77:37.

Tydzień po tym spotkaniu wołominianki miały podejmować u siebie koszykarki z Radomia, lecz mecz został przełożony na niedzielę 17 marca. Spotkanie to zapowiada się bardzo obiecująco. Po raz ostatni oba zespoły grały ze sobą 1 grudnia ubiegłego roku. Właśnie wtedy (głównie dzięki „pomocy” sędziów) Elita przegrała różnicą jednego punktu. Już teraz wszystkich sympatyków wołomińskiej koszykówki zapraszamy do sali OSiR-u Huraganu Wołomin na mecz Elita – Radom.

Skład Elity: Pyrzanowska, Motyka, Bąk, Szulc, Brzuszczyńska, Motyl, Hajduczek, trener – Piotr Dąbrowski.