24/04/2024

Start Otwock – Huragan Naftgaz Wołomin 84/85 1:2

Mimo, iż była to druga kolejka tej rundy, dla Huraganu był to praktycznie pierwszy mecz, jako że poprzednie spotkanie z Orłem Kampinos zakończyło się walkowerem dla wołominiaków. Więc w tym spotkaniu nasi „seniorzy” chcieli się wykazać i potwierdzić aspiracje do awansu o ligę wyżej.

Od razu na początku meczu Huragan przystąpił do ataku, choć gospodarze również przeprowadzali dosyć groźne akcje. Lecz to „nafciarze” pierwsi obejmują prowadzenie, po ładnym wyprowadzeniu piłki, na prawej stronie przejmuje ją Rutkowski, objeżdża obrońcę i bardzo ładnym strzałem w długi róg pokonuje bramkarza z Otwocka. Jest 0:1. Ten gol dodatkowo uskrzydlił przyjezdnych, którzy starali się podnieść rezultat. Natomiast gracze Startu nie mogli przebić się przez znakomicie grającą defensywę. W tym okresie gry podopieczni Wiesława Jadczaka osiągnęli dużą przewagę, czego rezultatem jest drugi gol. Nagraba z rzutu wolnego centruje na głowę Wasiaka, a ten pakuje piłkę do siatki. I zrobiło się 0:2 dla Huraganu, tym wynikiem kończy się pierwsza połowa.

W drugiej połowie wołominiacy już tak nie szarżowali i chcieli spokojną grą doprowadzić ten wynik do końca. Lecz taka zachowawcza gra się zemściła w postaci kontaktowego gola gospodarzy, po błędzie obrony i bramkarza. Od tego momentu nie wiedzieć czemu Huragan cofnął się jeszcze bardziej i bronił dostępu do własnej bramki, odpierając falowe ataki piłkarzy Startu. Tu trzeba wtrącić, że sędzia w końcówce popełnił kilka rażących błędów na korzyść Otwocka, ale mimo to mądrze, a przede wszystkim uważnie grający wołominianie skutecznie wybijali z rytmu rywali. I koniec końców mecz zakończył się zwycięstwem Huraganu Wołomin. Oby tak dalej i miejmy nadzieję że będzie coraz lepiej.

Skład: Wojdyna, Bakun, Miałkowski, Gostyński, Wasiak, Maślany, Rutkowski, Zbrzeźniak, Nagraba, Szczupak, Koryciński I trener – Wiesław Jadczak, II trener – Marek Kamiński.