Huragan

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołominie

Jeden do przodu jeden do tyłu

Huragan – Orlęta Reszel 4:1 (1:0)

W środę 12 maja Huragan Wołomin podejmował na własnym boisku Orlęta Reszel, które plasują się w końcówce tabeli. Huragan nie mógł sobie pozwolić na przegraną tego spotkania, dlatego od pierwszych minut gry ruszyli do ataku.

W 2 minucie Wojciech Bieńkowski był bliski strzelenia bramki, ale piłka po jego strzale w niewielkiej odległości minęła bramkę. W 6 minucie strzałem z dalszej odległości Paweł Chaciński próbuje zaskoczyć bramkarza gości, ale ten bez problemu broni jego strzał. W 15 minucie ponownie po strzale Pawła Chacińskiego tylko słupek uratował gości od utraty bramki. Przez cały czas gra toczyła się wyłącznie na połowie gości. W 31 minucie po faulu na Chacińskim rzut wolny wykonywał – wprawiony już w tym fachu – Grzegorz Szczepański. I tym razem nie zawiódł swoich kibiców, silnym strzałem umieścił piłkę w bramce bezradnego Piotra Chamika. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą Huraganu.

Druga połowa, była bardziej owocna w bramki. Już w 47 minucie w pojedynku Grzegorz Szczepański ograł Arkadiusza Wiata i nawet parada bramkarza nie uratowała gości od straty gola (2:0). W ciągu następnych paru minut mogliśmy obejrzeć kilka dobrych akcji (Chacińskiego i Szczepańskiego) przeprowadzonych w szybkim tempie, niestety nieskutecznych. Dopiero w 73 minucie po efektownej samodzielnej akcji piłkę w bramce Orląt umieścił Krzysztof Słomski (3:0). W 34 minucie szansę na zdobycie bramki mają goście, ale strzał Bogusława Bagniskiego bez żadnego kłopotu obronił Łukasz Kopczyński. W 86 minucie „uskrzydleni” gospodarze zdobywają czwartą bramkę. Z dośrodkowania Adama Jankowskiego bramkę zdobył Wojciech Bieńkowski. W 45 minucie wiedząc, że i tak wygrają mecz szczęśliwi gospodarze nie zdołali powstrzymać zbliżającego się do ich bramki Arkadiusza Wata, który nie dał szans Łukaszowi Kopczyńskiemu. I tym samym zdobył honorową bramkę dla swojej drużyny. Mecz wygrał Huragan 4:1.

Z drużyny Huraganu na największe wyróżnienie zasługują: Paweł Chaciński i Grzegorz Szczepański, Skład ekipy Huraganu: Łukasz Kopczyński, Adam Jankowski, Grzegorz Markowski, Igor Doleszczak, Paweł Chaciński, Mariusz Stępniak, Grzegorz Szerszeń, Grzegorz Szczepański, Piotr Dąbrowski, Wojciech Bieńkowski, Robert Rutkowski, Krzysztof Słomski, Robert Kaczmarek, Waldemar Kalinowski.

ŁKS Łomża – Huragan Wołomin 2:1 (0:1)

W niedzielę 16 maja nie poszło wołominiakom już tak dobrze jak w środę. Na wyjeździe rozegrali mecz z Łomżą. Grali oni w bardzo trudnych warunkach pogodowych. W całym spotkaniu przewagę mieli gospodarze. Jednak w 30 minucie, po dobrej akcji całego zespołu zakończonej celnym strzałem Roberta Rutkowskiego, to Huragan prowadził 1:0. Niedługo, bo tylko do końca pierwszej połowy. W drugiej części meczu wołominiacy nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych sytuacji strzeleckich (Krzysztof Słomski, Grzegorz Wróblewski) a gospodarze zdołali zdobyć dwie bramki. W efekcie Huragan uległ ŁKS Łomża 1:2.

Skład drużyny Huraganu: Łukasz Kopczyński, Grzegorz Markowski, Mariusz Stępniak, Adam Jankowski, Grzegorz Wróblewski, Robert Rutkowski, Igor Doleszczak, Krzysztof Słomski, Wojciech Bieńkowski, Piotr Dąbrowski, Waldemar Kalinowski, Robert Kaczmarek.