20/04/2024

Zapomnijcie o finale

Półfinały Mistrzostw Polski Kadetek

W piątek 9 kwietnia, pierwszego dnia turnieju koszykarki Elity spotkały się z Ostrovią z Ostrowa Wielkopolskiego. Aby wejść do finałów dziewczęta musiały wygrać i grały właśnie pod tą presją – to je zgubiło. W pierwszych minutach meczu wołominianki objęły prowadzenie i po celnym rzucie za 3 Róży Zajkowskiej prowadziły 7:2. Nie trwało to długo, bo dziewczęta z Ostrowa szybko doprowadziły do remisu. Od tej pory gra była bardzo wyrównana. Gdy tylko wołominianki zdołały „odjechać” na kilka punktów, koszykarki Ostrovii szybko je doganiały. W efekcie pierwsza połowa zakończyła się remisem 37:37.

Druga połowa nie była już tak wyrównana, tu od samego początku zarysowała się znaczna przewaga Ostrovii. Stało się tak właściwie dzięki grze jednej z zawodniczek gości. Monika Krawiec była nie do zatrzymania, rzucała z każdej pozycji, skutecznie przedzierała się przez szczelną obronę Elity. W 31 minucie spotkania ostrowianki prowadziły 63:52 i stale powiększały przewagę. Największym błędem dziewcząt z Elity był brak zbiórki po niecelnych rzutach swoich przeciwniczek, co zacznie ułatwiało sprytnej Monice Krawiec grę. Ona też zakończyła mecz w ostatniej sekundzie trafiając i podwyższając wynik na 83:61 dla swojej drużyny. Należy tu nadmienić, że właśnie Monika Krawiec jest najlepszą rozgrywającą w Polsce w tym przedziale wiekowym.

Punkty dla Elity zdobywały: Sylwia Kamińska 0, Martyna Koc 8, Weronika Pyrzanowska 5, Edyta Kisiel 25, Anna Kukiełka 2, Marta Orłowska 4, Katarzyna Szczepaniak 8, Edyta Feja 0, Róża Zajkowska 7, Anna Cymerman 2.

Drugiego dnia turnieju Elita spotkała się z ubiegłorocznym Mistrzem Polski Quay 7 Poznań. Tu dziewczęta nie mogły nawet liczyć na wygraną. W pierwszej połowie było widać niewielką
przewagę poznanianek, które wygrały ją 36:29, natomiast druga część spotkania grana była już pod ich dyktando. W 28 minucie meczu Quay prowadził już 59:40, stale powiększając przewagę. W 38 minucie było już 85:51 dla Poznania, a mecz zakończono wynikiem 87:55.

Punkty dla Wołomina zdobywały: Sylwia Kamińska 1, Martyna Koc 8, Edyta Kisiel 20, Anna Kukiełka 8, Marta Orłowska 2, Katarzyna Szczepaniak 12, Edyta Feja 0, Róża Zajkowska 0, Anna Cymerman 2, Joanna Kaska 2.

Trzeciego dnia wołominianki grały z najsłabszym zespołem półfinałów UKS Gryf z Tczewa. Początek spotkania nie był dla koszykarek Elity zbyt pomyślny – w 16 minucie przegrywały 18:34. Pierwszą połowę również przegrały 32:37. W drugiej odsłonie dziewczęta zaczęły odrabiać straty i w 27 minucie meczu prowadziły dwoma punktami (46:44). W 39 minucie prowadziły już 75:60 a mecz zakończyły wynikiem 81:60.

Punkty dla elity zdobywały: Sylwia Kamińska 2, Martyna Koc 18, Pyrzanowska Weronika 0, Edyta Kisiel 10, Anna Kukiełka 18, Marta Orłowska 2, Katarzyna Szczepaniak 21, Róża Zajkowska 4, Anna Cymerman 0 i Joanna Kaska 6.